دونستن پیش شماره کارت بانکی بانک های کشور خیلی جاها می تونه کارتون رو راه بندازه. حتما برای شما هم پیش اومده که نیاز داشته باشید از روی پیش شماره کارت بانکی یه نفر، بفهمید که کارت مقصد واسه کدوم بانکه. در این پست کوتاه  می خوام خدمتتون توضیح بدم که فلسفه این پیش شماره بانکی چیه.

پیش شماره بانک چیست و چه کاربردی دارد؟

شماره کارت عابر بانک از 4 عدد 4 رقمی تشکیل شده که مجموعه میشه 16 رقم. پیش شماره بانکی به 6 رقم اول کارت بانکی گفته میشه.این عدد مشخص می کنه که اون کارت بانکی واسه کدوم بانکه. در واقع هر کدوم از این 4 ثسمت یک شناسه برای تشخیص دقیق تر صاحب اون حساب بانکیه. من از جزئیات این اعداد اطلاعات دقیقی ندارم چون احتمالا محرمانه باشه اما این مسئله برای هر برنامه نویسی آشکاره که قسمت اول (6 رقم اول) نشون دهنده بانک و بقیه اعداد احتمالا به شعبه بانکی، محل جغرافیایی صاحب حساب و مربوط میشه. کدبندی منظم و به خصوص پیش شماره کارت بانکی، مزایای زیادی داه که من به دو مورد مهم اشاره می کنم:

دونستن پیش شماره کارت بانکی بانک های کشور خیلی جاها می تونه کارتون رو راه بندازه. حتما برای شما هم پیش اومده که نیاز داشته باشید از روی پیش شماره کارت بانکی یه نفر، بفهمید که کارت مقصد واسه کدوم بانکه. در این پست کوتاه  می خوام خدمتتون توضیح بدم که فلسفه این پیش شماره بانکی چیه.

پیش شماره بانک چیست و چه کاربردی دارد؟

شماره کارت عابر بانک از 4 عدد 4 رقمی تشکیل شده که مجموعه میشه 16 رقم. پیش شماره بانکی به 6 رقم اول کارت بانکی گفته میشه.این عدد مشخص می کنه که اون کارت بانکی واسه کدوم بانکه. در واقع هر کدوم از این 4 ثسمت یک شناسه برای تشخیص دقیق تر صاحب اون حساب بانکیه. من از جزئیات این اعداد اطلاعات دقیقی ندارم چون احتمالا محرمانه باشه اما این مسئله برای هر برنامه نویسی آشکاره که قسمت اول (6 رقم اول) نشون دهنده بانک و بقیه اعداد احتمالا به شعبه بانکی، محل جغرافیایی صاحب حساب و مربوط میشه. کدبندی منظم و به خصوص پیش شماره کارت بانکی، مزایای زیادی داه که من به دو مورد مهم اشاره می کنم:

1.    افزایش سرعت دسترسی به اطلاعات بانکی

شبکه بانکی کشور، یک شبکه کامپیوتری بسیار پیچیده است! همیشه پیچیدگی باعث کاهش سرعت میشه. بنابراین برای افزایش سرعت انجام عملیات باید از الگوریتم های کاملا بهینه استفاده بشه تا تاخیر اجرای عملیات به حداقل برسه! پیش شماره کارت بانکی یک روش بسیار مناسب برای افزایش سرعت انتقال اطلاعات در شبکه بانکی کشوره. برای مثال وقتی که شما می خواید یه مبلغی رو از کارت بانک ملی به یه کارت بانک صادرات واریز کنید، دستگاه با استفاده از پیش شماره کارت بانکی مقصد سریع تشخیص میده که حساب مورد نظر به بانک صادرات مربوط میشه و دیگه نمیره کل دیتابیس رو بگرده تا صاحب اون کارت بانکی رو پیدا کنه. این مزیت در تمام تراکنش های بانکی می تونه تاثیرگذار باشه.  اگر هربانک پیش شماره اختصاصی نداشت اونوقت برای هر تراکنش بانکی، نرم افزار ATM باید کل دیتابیس بانکی کشور رو جستجو می کرد تا به صاحب حساب مورد نظر برسه. البته این نرم افزار خیلی پیچیده تر از این حرفاست و من فقط خیلی کلی گفتم که شما با کلیت این مسئله آشنا بشید.

2.    تسریع پروسه کشف جرایم بانکی

اگر دیتابیس هر سازمانی، مرتب و دقیق باشه قطعا پروسه کشف جرایم خیلی سریع تر انجام میشه. اگر چه قوه قضاییه و وزارت اطلاعات منابع اطلاعاتی وسیعی برای کشف جرم دارن، اما قطعا اصول تولید شماره حساب بانکی هم یکی از متدهاییه که می تونه در پروسه کشف جرایم بانکی موثر باشه.

فهرست پیش شماره کارت بانکی همه بانک های کشور
اکثر  افراد جامعه کم و بیش با پیش شماره های کارت های بانکی آشنایی دارن و حداقل پیش شماره 3 یا 4 تا بانک رو می دونن. این پیش شماره ها موقع انجام امور بانکی، کمک بسیار زیادی به کاربران می کنن. برای مثال، بارها دیدم که طرف یه شماره حساب رو واسه یکی دیگه اس ام اس می کنه، اما از اونجایی که خط فارسی از راست به چپه، شماره کارت طرف پس و پیش میشه و قابل تشخیص نیست. اما اگر پیش شماره بانک ها رو بدونید، دیگه می تونید خیلی راحت شماره حساب ها رو بخونید. در جدول زیر 6 رقم اول شماره کارت بانکی مهمترین بانک های کشور رو نوشتم:

دوستان، توصیه می کنم حتما این شماره ها رو حفظ کنید و یا اگر حوصله حفظ کردن ندارید، می تونید فایل زیر رو دانلود کنید و توو گوشی تون داشته باشید تا هروقت بهش نیاز داشتین دم دستتون باشه.

1.    افزایش سرعت دسترسی به اطلاعات بانکی

شبکه بانکی کشور، یک شبکه کامپیوتری بسیار پیچیده است! همیشه پیچیدگی باعث کاهش سرعت میشه. بنابراین برای افزایش سرعت انجام عملیات باید از الگوریتم های کاملا بهینه استفاده بشه تا تاخیر اجرای عملیات به حداقل برسه! پیش شماره کارت بانکی یک روش بسیار مناسب برای افزایش سرعت انتقال اطلاعات در شبکه بانکی کشوره. برای مثال وقتی که شما می خواید یه مبلغی رو از کارت بانک ملی به یه کارت بانک صادرات واریز کنید، دستگاه با استفاده از پیش شماره کارت بانکی مقصد سریع تشخیص میده که حساب مورد نظر به بانک صادرات مربوط میشه و دیگه نمیره کل دیتابیس رو بگرده تا صاحب اون کارت بانکی رو پیدا کنه. این مزیت در تمام تراکنش های بانکی می تونه تاثیرگذار باشه.  اگر هربانک پیش شماره اختصاصی نداشت اونوقت برای هر تراکنش بانکی، نرم افزار ATM باید کل دیتابیس بانکی کشور رو جستجو می کرد تا به صاحب حساب مورد نظر برسه. البته این نرم افزار خیلی پیچیده تر از این حرفاست و من فقط خیلی کلی گفتم که شما با کلیت این مسئله آشنا بشید.

2.    تسریع پروسه کشف جرایم بانکی

اگر دیتابیس هر سازمانی، مرتب و دقیق باشه قطعا پروسه کشف جرایم خیلی سریع تر انجام میشه. اگر چه قوه قضاییه و وزارت اطلاعات منابع اطلاعاتی وسیعی برای کشف جرم دارن، اما قطعا اصول تولید شماره حساب بانکی هم یکی از متدهاییه که می تونه در پروسه کشف جرایم بانکی موثر باشه.

فهرست پیش شماره کارت بانکی همه بانک های کشور

اکثر  افراد جامعه کم و بیش با پیش شماره های کارت های بانکی آشنایی دارن و حداقل پیش شماره 3 یا 4 تا بانک رو می دونن. این پیش شماره ها موقع انجام امور بانکی، کمک بسیار زیادی به کاربران می کنن. برای مثال، بارها دیدم که طرف یه شماره حساب رو واسه یکی دیگه اس ام اس می کنه، اما از اونجایی که خط فارسی از راست به چپه، شماره کارت طرف پس و پیش میشه و قابل تشخیص نیست. اما اگر پیش شماره بانک ها رو بدونید، دیگه می تونید خیلی راحت شماره حساب ها رو بخونید. در جدول زیر 6 رقم اول شماره کارت بانکی مهمترین بانک های کشور رو نوشتم:

دوستان، توصیه می کنم حتما این شماره ها رو حفظ کنید و یا اگر حوصله حفظ کردن ندارید، می تونید فایل زیر رو دانلود کنید و توو گوشی تون داشته باشید تا هروقت بهش نیاز داشتین دم دستتون باشه.

یوکار شماره ,بانکی ,کارت ,بانک ,حساب ,میشه ,شماره کارت ,کارت بانکی ,شماره حساب ,افزایش سرعت ,کدوم بانکه ,بانک صادرات مربوط ,شماره اختصاصی نداشت ,واریز منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

دانلود کده پورتال و سایت تفریحی خبری ایرانیان دهه فجر روزهای سربلندی ونشاط ایران اسلامی مبارک هیات منتظران حضرت مهدی(عج)شهراندیشه رز لوگو فروشگاه بامبی دانلود انواع فایل ها sepidparvaz24